Back to Vice City, czyli GTA VI

Autor: Redaktor 08 grudnia 2023 (20:00)


Wielu z was z niecierpliwością czekało na ten moment, kiedy to internet zasypywały liczne przecieki i sugestie związane z najnowszą częścią GTA VI. W końcu się doczekaliśmy i studio Rockstar Games zaprezentowało oficjalny zwiastun we wtorek (tj. 5 grudnia). Co możemy wywnioskować z oficjalnej zapowiedzi? Nowa gra Rockstara będzie kontynuacją uniwersum HD, która zabierze nas do fikcyjnego stanu Leonida w mieście Vice City, znanym z kultowego i wiekowego już GTA VC. Całość wygląda na to, że jest wzorowane na stanie Floryda w Stanach Zjednoczonych.

Grand Theft Auto VI już na starcie ustanawia rekordy popularności w świecie gier. Debiutancki zwiastun na oficjalnym kanale Rockstar Games na platformie YouTube przekroczył już 123 milionów wyświetleń. Co jeszcze ciekawsze, w treści filmu kryje się wiele fascynujących szczegółów.

Nasze pierwsze wrażenia po trailerze

W trailerze GTA VI można dostrzec co najmniej dwa momenty, które sugerują, że gra będzie wykorzystywać globalne oświetlenie oparte na technologii Ray Tracingu (RTGI – Ray Traced Global Illumination). Charakterystyczny sposób, w jaki światło rozchodzi się w pomieszczeniach dzięki promieniom świetlnym, jest widoczny zarówno w pierwszej scenie z Lucią (gdzie światło pada przez okiennice), jak i w ujęciu, kiedy Lucia i Jason z maskami na twarzach włamują się do sklepu. Dodatkowo, w kilku momentach można zaobserwować wysokiej jakości odbicia na powierzchni wody, na przykład w kałużach. To sugeruje możliwe wykorzystanie śledzenia promieni, co pozwoliłoby uzyskać bardziej realistyczne odbicia. Co do cieni, trudno jednoznacznie określić, czy również zostaną one uwzględnione przy użyciu Ray Tracingu. W poprzedniej odsłonie, czyli GTA V na konsole obecnej generacji, wprowadzono ulepszone cienie bazujące na tej technologii, więc istnieje szansa, że podobnie będzie w przypadku GTA VI.

Kiedy będzie oficjalna premiera GTA VI?

Rockstar potwierdził, że premiera GTA VI jest zaplanowana na rok 2025. Wiadomość ta pojawiła się w ramach zwiastuna, który informuje, że Grand Theft Auto VI ma premierę planowaną na rok 2025 – nie podano dalszych szczegółów odnośnie daty premiery.

Przed pojawieniem się zwiastuna, internauci podejmowali pewne domysły. Wiele źródeł potwierdziło plotkę o planowanej premierze GTA VI w 2025 roku, co było częścią szerszej informacji sugerującej, że Grand Theft Auto VI będzie osadzone we współczesnym Vice City.

Ciekawym faktem jest to, że Take-Two sugeruje, że premiera GTA VI ma rzekomo nastąpić do marca 2025 roku, nie zdradzając jednak o tym więcej informacji. CEO Strauss Zelnick mówi: „Jesteśmy pewni, że pozycjonujemy nasz biznes w kierunku znaczącego punktu zwrotnego w roku fiskalnym 2025, co naszym zdaniem będzie obejmować nowe rekordowe poziomy wydajności operacyjnej.”

Gra tylko na konsolę? PS5 i Xbox Series S/X potwierdzone

Na chwilę obecną możemy potwierdzić, że GTA VI pojawi się na konsolach obecnej generacji – czyli PS5 oraz Xbox Series S i X. Ta wiadomość została oficjalnie potwierdzona dzięki oświadczeniu prasowemu Take Two.

Źródło: Rockstar Games

GTA 6 is coming to PlayStation 5 computer entertainment systems and Xbox Series X|S games and entertainment systems in 2025.

Co w tłumaczeniu na język polski, brzmi następująco: GTA 6 trafi na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S w 2025 roku. Na ten moment nie wiemy, co w związku z wersją PC-tową. Być może będzie jak w przypadku poprzedniej części, że poczekamy sobie rok czy dwa na wersję na komputery stacjonarne. Reasumując, jeśli nie jesteśmy graczami konsolowymi to możemy przyjąć, że GTA VI możemy oczekiwać najwcześniej w roku 2027. Czy jest na co czekać? Zdecydowanie warto, oficjalny zwiastun miażdży i prezentuje fenomenalnie kolejną część uniwersum Grand Theft Auto.

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WYSZUKIWARKA
KATEGORIE WPISÓW
SERWER Open.mp (SAMP)
  • gaming-side.pl:7777
CHMURA TAGÓW
fps gaming gry gry online gta gta 6 gta sa gta vi horror metro samp tpp vice city
O nas

Zapraszamy na nasz blog o grach komputerowych – źródło wiedzy dla wszystkich miłośników gier! U nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, aby cieszyć się grami na najwyższym poziomie.