Metro Exodus – mroczna, postapokaliptyczna opowieść

Autor: Redaktor 20 lutego 2023 (21:36)


Metro Exodus to trzecia odsłona popularnej serii gier komputerowych stworzonych przez studio 4A Games. Gra została wydana w 2019 roku i stanowi bezpośrednią kontynuację wydarzeń z poprzednich części: „Metro 2033” oraz „Metro: Last Light”. Opiera się na powieściach Dmitrija Głuchowskiego z serii Metro.

Gdzie rozgrywa się akcja?

Akcja gry toczy się w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość ocalała po globalnej katastrofie jądrowej, a ocalała ludność ukryła się w moskiewskim metrze, aby uniknąć zniszczeń na powierzchni ziemi. Gracz wciela się w rolę Artema, głównego bohatera, który staje na czele małej grupy ocalałych, próbujących odnaleźć bezpieczne miejsce poza tunelami metra.

Metro Exodus wyróżnia się od swoich poprzedników tym, że po raz pierwszy oferuje otwarty świat, który gracz może eksplorować. Akcja rozgrywa się na rozległych obszarach Rosji, a gracze podróżują między różnymi lokacjami w zmodyfikowanym pociągu o nazwie „Aurora”. Odwiedzający grę spotkają różnorodne krajobrazy, od opustoszałych pustyń i zamarzniętych terenów po zrujnowane miasta i lasy, które zostały zdegradowane przez skutki wojny jądrowej.

W trakcie rozgrywki gracze muszą podejmować trudne decyzje, które mają wpływ na fabułę i losy bohaterów. Walka z mutantami i wrogimi frakcjami staje się nieodłącznym elementem, ale istnieje również wiele opcji do rozwiązywania problemów w sposób bardziej spokojny i dyplomatyczny. Gracz może zbierać surowce, amunicję i rozwijać umiejętności Artema, co wpływa na dostęp do nowych możliwości i sprzętu.

Pod względem technicznym Metro Exodus prezentuje znakomite osiągnięcia, oferując piękne i atmosferyczne otoczenie, które oddaje realistyczną i mroczną atmosferę postapokaliptycznego świata.

Frakcje w grze Metro Exodus

  • Zakon Spartan: główna frakcja, do której należy główny bohater, Artem. Spartanie są znani ze swoich umiejętności bojowych, wytrwałości i oddania w ochronie swoich towarzyszy.
  • Hanza: potężna i dobrze zorganizowana frakcja, która kontroluje niektóre stacje metra. Są postrzegani jako autorytarni i dążą do utrzymania porządku i stabilności.
  • Czerwona Linia: frakcja komunistyczna, która stara się wprowadzić scentralizowane i militarystyczne rządy w metrze. Często są w konflikcie z innymi frakcjami.
  • Czwarta Rzesza: frakcja faszystowska, która dąży do dominacji i narzucenia swojej ideologii w całym metrze.
  • Dzieci Lasu: tajemnicza i religijna grupa, która oddaje cześć naturze i światu na powierzchni.
  • Bandyci: grupa bezprawnych i bezwzględnych jednostek, które sięgają po przemoc i rabunki, aby przetrwać.

Te frakcje wzajemnie oddziałują i mają różnorodne konsekwencje, które wpływają na rozgrywkę. Gracze muszą radzić sobie z tymi skomplikowanymi relacjami między frakcjami, podczas eksploracji postapokaliptycznego świata.

Jeśli gustujesz w klimatach postapokaliptycznych to możesz zakupić tę grę platformie Steam, klikając tutaj.

Wymagania sprzętowe

MinimalneZalecane
Procesor (CPU)Intel Core i5 4440 lub zamiennik AMDIntel Core i7 4770K lub zamiennik AMD
Karta graficzna (GPU)Nvidia GTX 670 / Nvidia GTX 1050 / AMD Radeon HD 7870Nvidia GTX 1070 / Nvidia RTX 2060 / AMD RX VEGA 56
Pamięć RAM8GB8GB lub 16GB
Miejsce na dysku59GB59GB

Jak rozpocząć grę w Metro Exodus?

Aby rozpocząć grę w Metro Exodus, uruchom grę na swojej konsoli lub komputerze. Możesz wybrać nową grę lub kontynuować zapisaną.

Jakie rodzaje broni są dostępne w Metro Exodus?

W Metro Exodus dostępne są różne rodzaje broni, w tym karabiny, pistolety, strzelby i granaty. Możesz dostosować swoją broń i używać jej w zależności od sytuacji w grze.

Jak przetrwać w postapokaliptycznym świecie gry?

Aby przetrwać w świecie Metro Exodus, zbieraj surowce, utrzymuj broń w dobrej kondycji, unikaj niebezpiecznych mutantów i bandytów oraz bądź ostrożny podczas eksploracji. To także ważne, aby słuchać wskazówek towarzyszy.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WYSZUKIWARKA
KATEGORIE WPISÓW
SERWER Open.mp (SAMP)
  • gaming-side.pl:7777
CHMURA TAGÓW
fps gaming gry gry online gta gta 6 gta sa gta vi horror metro samp tpp vice city za darmo
O nas

Zapraszamy na nasz blog o grach komputerowych – źródło wiedzy dla wszystkich miłośników gier! U nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, aby cieszyć się grami na najwyższym poziomie.